Ocenenie z Danube Wine Challenge: Spoznajte naše svetové vína

Posledné októbrové dni priniesli do nášho vinárstva ďalší závan radosti: s veľkým potešením sa hrdo priznávame k úspechu našich dvoch vín na súťaži Danube Wine Challenge z 20. – 24. októbra 2021. Po dvojročnej pandemickej odmlke sa v tomto roku v hoteli Château Belá stretli elitní medzinárodní degustátori zo šestnástich krajín sveta, aby obodovali viac ako 500 vín z 11 krajín. Medzi nimi zažiarila naša Frankovka modrá 2018 a Pinot Blanc 2020.

Zlatý úspech našej Frankovky modrej

Ocenená Frankovka modrá 2018 je ušľachtilým šperkom rúbanského vinohradu zo Strekovskej oblasti. Polovica hrozna dozrievala 15 mesiacov vo veľkých dubových sudoch a druhá polovica v barikových sudoch. Smelá chuť tohto rubínového vína je odpoveďou na skvelý ročník 2018, ktorý dlhou suchou a slnečnou jeseňou prial červeným vínam.

Strieborná medaila pre Pinot Blanc

Pinot Blanc 2020 svojou povzbudivou vôňou a chuťou ovlaží všetky zmysly. Čaro tohto vína sa k nám prenieslo z hrozna nášho priateľa vinára Milana Skovajsu z Pezinka. Bobule mali vysokú cukornatosť, preto sme sa priklonili k polosladkému ovocnému vínu.

Okúste chuť vín ocenených medzinárodnými odborníkmi. Či sa rozhodnete pre fľašu dominantnej Frankovky modrej 2018 alebo svieži Pinot Blanc 2020, v podstate týchto vín odhalíte skutočný pôžitok.