Rizling Rýnsky 2020 – Strieborný úspech nášho vinárstva

Ťažšie si predstavíme krajší začiatok nového roka ako ocenením jedného z našich vín na medzinárodnej súťaži. O túto radosť sa tentokrát postaral náš Rizling Rýnsky 2020.

Zväz francúzskych enológov Les Oenologues de France usporadúva medzinárodné súťaže pod patronátom International Organization of Vine and Wine (OIV), medzi ktoré patrí i súťaž Vinalies Internationales v Paríži, ktorej sme sa tento rok úspešne zúčastnili. Medzinárodné súťaže enológov Francúzska sú jediné súťaže, ktoré spĺňajú normu ISO 9001-2015 a sú certifikované SGS ICS, čo znamená, že degustácie prebiehajú pod prísnymi pravidlami ako anonymizácia fliaš, teplota podávania vín, výber degustátorov atď. Dnes vieme, že v 25 ročnej tradícii súťaží prešli pohármi kvalifikovaných odborníkov tie najlepšie vína z celého sveta.

Náš Rizling Rýnsky 2020 nás veru nesklamal a na prestížnej súťaži získal ocenenie v podobe striebornej medaily. Tento rok sme do súťaže poslali iba 1 vzorku vína a o to viac nás teší, že sa nám podarilo uspieť.

Hoci eklatantný Rizling Rýnsky 2020 sme ešte neuviedli do predaja, vašim zmyslom ulahodí iskrivý Rizling Rýnsky 2019, ocenený zlatou medailou z Prague Wine Trophy. Zverte pozvoľný príchod vytúžených slnečných dní čerstvej vôni tónov letného slovenského ovocia a harmonizujúcej chuti korenia a púpavového medu. Pre radostné začiatky je Rizling z nášho vinárstva ako stvorený.