Frankovka modrá a Dunaj – Naše rubínové poklady

Príjemná spoločnosť a dobré víno – pre mnohých ideálny scenár dlhých zimných večerov. Zato sa tešíme, že sa nám podarilo túto predstavu preniesť do rýdzej podoby dvojnásobným triumfom – dve z našich vín sa prebojovali do Národného salóna vín Slovenskej republiky. Výber 100 TOP slovenských vín tak doplnili naše suché červené vína: Frankovka modrá 2018 a Dunaj 2018.

Národný salón vín SR je finále súťažných degustácií vín, čo znamená, že sa doň dostanú len najlepšie vína zo slovenských vinohradov. Ide o najvyššiu súťaž vín na Slovensku. Vďaka spolupráci odborníkov – enológov, someliérov a vinárov, sa každý rok pod prísnou selekciou objektívne vyberú vína tej najvyššej kvality. Tak vznikla Kolekcia Národného salónu vín Slovenskej republiky, reprezentatívny výber, v ktorom možno degustovať vybrané prvotriedne vína pod jednou strechou. Znalci naše súťažné vína zaradili do unikátneho výberu vín roku 2021. Pýtate sa, ako chutí prémiové slovenské víno?

Komplexná chuť dvoch výnimočných vín

Pevné guľaté telo a svieže ovocné tóny – to je naša Frankovka modrá 2018. Šampión z Prague Wine Trophy ulahodí rázom čerstvých višní, brusníc a černíc, ktorých chuť povznáša náznak škorice a sušených bobúľ exotického poprovca. Svojou rubínovo-červenou farbou rozvášni nejedného pôžitkára. Obdobne upúta aj náš ďalší šperk – Dunaj 2018. Ten rozochveje zmysly svojou zamatovou vôňou a tónmi čierneho bobuľového ovocia, osobitne čiernych ríbezlí a arónie. Chuťové poháriky zvlášť zasiahne podtón vanilky a čiernej čokolády so závanom sladkastého ovocia v dochuti. Obe vína vynikajú smelou chuťou, aká k suchým akostným vínam bezpochyby patrí.

Eleganciu, príhodnú výlučne pre červené vína, Vám radi doprajeme v našej Kolekcii 3 červených vín umiestnených v Národnom salóne vín SR. Vo fľašiach Vás osloví komplexná chuť Frankovky modrej 2018, Dunaja 2018 a Cabernetu Sauvignon 2015 – troch skvostov z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti.

S prichádzajúcou zimou sa postupne ponárame do chladných pochmúrnych dní. Kolekcia prémiových červených vín iste spôvabní i takéto večery. Dožičte si výber ušľachtilých vín z nášho vinárstva. Kultúra a poézia, to je čaro, ktoré objavíte len vo fľaši delikátneho vína. Someliéri ho už v našich vínach odhalili, teraz je rad na Vás.