Vínne trhy Pezinok 2022: Zlaté Cabernety – Cabernet Sauvignon Rosé 2021 a Cabernet Sauvignon 2018

Máj – lásky čas, ako sa o ňom traduje, sa tento rok v našich vínnych kruhoch niesol v duchu lásky k vínku. Niežeby sme po ostatné mesiace v roku víno neľúbili. Avšak počas rozkvitnutých dní 6. – 7.5. sa konal 25. ročník Medzinárodnej súťaže, výstavy a degustácie vín – Vínne trhy Pezinok 2022. Ako inak, i my sme sa zúčastnili tohto prestížneho podujatia.

Odborná porota, znalá najlepších vín sveta, sa i tento rok zamerala svojimi vycibrenými zmyslami na vybrané súťažné vína. V anonymnom hodnotení v 100 bodovom systéme prisúdila body za prednosti hodnotených pohárov. Združeniu pezinských vinohradníkov a vinárov sa v spolupráci s mestom Pezinok podarilo usporiadať udalosť, ktorá oprávnene patrí k tým najvýznamnejším v kalendári každého oduševneného slovenského vinára.

Zlatý triumf našich dvoch Cabernetov

Opäť sa nám potvrdilo, že čo je s láskou tvorené nemôže byť nikdy zlé. Dôkazom sú naše dva Cabernety – ružový suchý Cabernet Sauvignon Rosé 2021 a červený suchý Cabernet Sauvignon 2018. Profesionálni degustátori obe vína ocenili Zlatou medailou. A my sme im za to vďační.

To však nie je ani zďaleka jediná dobrá správa! Na medzinárodnej vinárskej súťaži Concours Mondial de Bruxelles 2022 zažiaril náš Cabernet Sauvignon 2018, odkiaľ si odniesol krásnu striebornú medailu🥈. Nášmu Cabernetu sa darí a my Vrškovci sme na neho právom hrdí!

Ocenené vínka nájdete už aj v našom eshope. Červený Cabernet Sauvignon 2018 zabodoval vďaka svojej čistej granátovo rubínovej farbe, sviežej vôni s nádychom čiernych ríbezlí a cassisu a korenistému príznaku typickému pre kvalitný Cabernet. Vášnivé, elegantné, sofistikované. Už teraz vieme, že to je víno, do ktorého sa i Vy zamilujete.