Historický úspech nášho vinárstva na medzinárodnej súťaži VINALIES INTERNATIONALES 2024

S nevýslovnou radosťou sa s Vami chceme podeliť o najväčší úspech nášho rodinného vinárstva, v jeho 30ročnej histórii.

Trofej PALMES VIN BLANC za najvyššie hodnotené biele suché víno – 98b.

Slovenský novošľachtenec DEVÍN 2023 získal na prestížnej súťaži vo francúzskom Cannes – Vinalies Internationales 2024 najvyššie bodové hodnotenie spomedzi bielych suchých vín, a to 98/100 bodov.

Odniesol si tak jednu z 9 trofejí za najlepšie bodované vína „Palme Vinalies“ – PALMES VIN BLANC, a teda právom si odniesol veľkú zlatú medailu.

Slovenské vína zožali historický úspech na 30. ročníku prestížnej súťaže VINALIES INTERNATIONALES 2024 vo francúzskom Cannes! Nechala sa počuť p. Edita Ďurčová – uznávaná enologička, medzinárodná degustátorka, viceprezidentka výboru VINOFED, či generálna riaditeľka súťaže Danube Wine Challenge. Spomedzi 198 prihlásených slovenských vín v súťaži bolo udelených 23 veľkých zlatých medailí, 46 zlatých medailí a 5 strieborných medailí.

Zlatý z Paríža, ale stále ružový Cabernet Sauvignon Rosé 2023

Nebol to iba Devín, čo nás dojal. Zlatou medailou nás potešil ružový CABERNET SAUVIGNON ROSÉ 2023. Ružový Cabernet Sauvignon Rosé 2023 z rodinného vinárstva Vinkor z Malých Karpát

Čím sa súťaž Vinalies Internationales vyznačuje?

Je to jedna z najprestížnejších súťaží vín a liehovín na svete, členka VINOFED organizovanej Œnologues de France pod vysokou záštitou OIV – International Organisation of Vine and Wine a Medzinárodnej únie oenológov. Je jej venovaná dôvera medzi vinármi, ktorá pochádza z nestrannosti založenej výsostne na slepej degustácii.

2927 vín a liehovín pochádzajúcich z 38 krajín hodnotilo tento rok 113 medzinárodných odborných ochutnávateľov 24 národností.

Devín ako slovenský novošľachtenec je poctou p. Dorote Pospíšilovej. Bolo to prvé slovenské víno, ktoré uznali ako originálnu slovenskú odrodu v roku 1997. DEVÍN 2023 z Vinalies Internationales 2024 – z nášho rodinného vinárstva, budete môcť ochutnať už čoskoro a príde aj s malým prekvapením.